Na to, aby ste mali radosť z Vašich šperkov lia vie dlhý čas, dôležitá je pravidelná údržba a zaobchádzanie s láskou. K tomu, aby Vaše obľúbené kúsky dlhšie žiarili, je potrebné hlavne opatrné zaobchádzanie, správne čistenie a vhodné uskladnenie. Správne zaobchádzanie so šperkami sa začína pri nosení.  Aby ste predišli poškodeniu, mali by ste svoje šperky odložiť pred umývaním rúk, sprchovaním, pri športe, pri záhradných, či domácich prácach, pri opaľovaní a v saune. Kozmetika dokáže poškodiť najmä perly. Kozmetické prípravky nanášajte vždy predtým, ako si dáte na seba šperky. Aby ste Vaše drahokamy ochránili pred ohnutím, alebo inou deformáciou, pred spaním si zo seba všetky šperky zložte.

Zaobchádzajte so šperkami hlavne s láskou :)Nech stále žiarim!

Strieborné a oceľové šperky bez kamienkov by sa mali čistiť iba vodou (v prípade potreby jemným mydlom) a jemnou handričkou. Šperky s kamienkami alebo perlami je možné očistiť od zvyškov kozmetiky a potu jemnou navlhčenou tkaninou. V každom prípade je potrebné sa vyhnúť kontaktu s čistiacimi prostriedkami, pretože môžu napádať povrch,  znižovať lesk vašich perál alebo poškodzovať osadenie kameňov. 


Hlavne nech som v bezpečí

Popri starostlivosti hrá tiež dôležitú úlohu aj správne uskladnenie.  Aby ste  svoje šperky ochránili  pred poškodením, vonkajšími vplyvmi alebo prachom, mali by ste ich uchovávať v šperkovnici.